Cirkus Ulice


Žádné hodnocení. Kód: 0620
Výrobce: BAOBABBAOBAB
Dostupnost: Připraveno k odeslání
299 Kč plus doprava
 
Přihlaste se pro přístup do seznamu zboží.
Cirkus Ulice

Skládací, listovací a dokreslovací knížka scénografky, výtvarnice, spisovatelky a autorky Dagmar Urbánkové. 

Vstupte do Cirkusu Ulice, ten kdo vstoupí, neprohloupí. 

Směsice lidí, grimas, účesů, čepic, oblečků, tašek, kabelek, látek, zvířátek, botiček, paniček, chlápků, stařečků, fiflen, frajerů,školaček a mnohých dalších. 64 obrazů na víc než 400 tisíc způsobů. 

Její knižní projekt Cirkus ulice se inspiroval hravým konceptem rozřezávaných stran, který je v historii knihy přítomen už od 19. tého století. Vychází z pozorování lidských typů, které běžně potkává, portrétuje je i s jejich účesy, oblečením, doplňky, zvířaty, taškami, botami i domácími zvířaty. Kromě kresby v něm využívá především koláže pestrých materiálů (papír, listy, kůže, vysušené okvětní plátky, zbytky dekorativních látek). Knihu otevírá básní v próze, která navozuje atmosféru rušné ulice, dopravních prostředků, kakofonického tepuměsta. Vypráví dítěti, jak různé a zvláštní lidi může potkat. A čeká ho setkání na tisícerý způsob. Dagmar totiž všechny  ty lidské typy rozřezala na čtyři díly. Jsou sice ukotveny ve hřbetu knížky, ale děti si listováním v jednotlivých částech mohou svobodně sestavovat nejrůznější legrační osoby na tisíc způsobů.

Cirkus ulice je krásná výtvarná kniha, plná nejrůznějších drobných detailů, pozorování, živosti a hry. Je to knížka, která je naprostým protipólem spotřebního zboží, kterým jsou krmeny dnešní děti. Je to také knížka současná: reflektuje ulici jako pulzující tělo města a v jednotlivých lidech vlastně skládá mozaiku dnešního světa. 

155x315

76 stran

kroužková vazba

S tímto zbožím kupují
Gumová dračice Antonie Gumová dračice Antonie Kód: 1008 Novinka
290 Kč
Malý zoolog Malý zoolog Kód: 0368
429 Kč
Test Evropy Test Evropy Kód: 0365
239 Kč
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.
 
ABYCHOM ZŮSTALI VE SPOJENÍ, NECHTE NÁM TU VÁŠ KONTAKT
Tak neváhejte a přihlaste se k odběru novinek