Papírové loutky Děti

Neohodnoceno
Značka: POKETO
40 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Čtveřice kamarádů: Mai, Matylda, Kvido a Alois se snadno promění v papírové loutky. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dokreslete je, vystřihněte a nalepte zezadu špejli,a byste loutky mohli vodit. A pokud si chcete vytvořit loutky ještě pevnější a k tomu i celé divadlo s kulisami, tak níže v popisu najdete návod.

List kartonového papíru o velikosti A4

Pokud si doma chcete vytvořit trvanlivější divadlo i s kulisami, máme pro vás tip. Návod na výrobu snadného domácího divadélka:

Budete k němu potřebovat: občas rodiče,  tento list s postavami čtyř kamarádů, pastelky, nůžky, lepidlo (nejlépe horké), řezací nůž, pevný karton, 4 čínské hůlky nebo klacíky, špejli, větší kartonovou krabici – např. od bot, papíry.

1. Dokreslete si postavy a vystřihněte. Každou postavu pak dvakrát obkreslete na pevnější karton a vystřihněte je. Na jeden z nich nalepte dokreslenou postavu. Na druhý karton dokreslete postavu zezadu.

2. Vezměte si jednu čínskou hůlku nebo pokud možno rovný, opracovaný klacík. Horkým lepidlem k sobě slepte jako sandwich přední část postavy, hůlku a zadní část postavy tak, aby hůlka přesahovala směrem nahoru. Shora ji totiž budete vést. Pokud si nejste jisti, jak má loutka vypadat, podívejte se níže na foto naší papírové loutky lišky.

3. Postup opakujte se všemi postavami. Můžete si samozřejmě vytvořit i další figurky pro vaše divadlo: kočku, lišku nebo třeba pneumatiku.

4. Vytvořte si kulisy. Nejjednodušší varianta je nakreslit na papír určitou scénu: pokoj, les s houbami, louku snů, vesmír atd. Motivy záleží samozřejmě na vašich divadelních hrách. Mimochodem, list papíru nemůže mít větší velikost než dno krabice.

5. Nyní si vezměte krabici. Položte si ji širším bokem dolů, víkem k sobě. Do víka krabice vyřízněte obdélníkový otvor, neboli průhled na jeviště. Na každé straně nechte několik centimetrů široké okraje. Ty si pak můžete pomalovat, polepit nebo jinak ozdobit. Potom vyřízněte do horní části krabice druhý obdélný otvor. Tudy budete vodit loutky. Z boku vyřízněte ještě jeden úzký pruh, úplně vzadu a od shora až dolů. To je prostor, kudy budete dovnitř vkládat kulisy. Pokud vám list papíru sjíždí dolů, můžete na dno krabice nalepit špejli, o kterou se list papíru opře.

Hotovo! Pěknou divadelní zábavu!

Doplňkové parametry

Kategorie: Hračky z papíru
Záruka: 2 roky
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: