Pišlické Počítadlo

Značka: Pišlik
600 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
15.7.2020

Počítací destička k trénování matematických operací. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Počítací destička je úžasný vynález, na kterém je možné názorně ukazovat a trénovat všechny základní matematické operace: porovnávání, sčítání, odčítání, násobení, dělení, i se zbytkem. Skvělé pro předškolní děti a pro mladší školní věk. Každá aktivita je příjemná zábavaMyslíte, že matematika jsou pouze příklady napsané ve cvičebnici? Představujeme vám didaktickou pomůcku, která nádherným způsobem rozvine ve vašich dětech matematické myšlení a vůbec u toho nebudou nic číst ani psát. Umožníte jim prostě zajímavou hru.

Jak to funguje? Dospělý si s dítětem povídá. Dítě příběh demonstruje na destičce, na konci je mu položena jednoduchá otázka. Odpověď na ni vidí!

  1. SČÍTÁNÍ

Červený pišlik má tři kuličky, Zelený dvě kuličky. Kolik kuliček mají oba pišlici dohromady?

  1. ODČÍTÁNÍ

Bílý pišlik měl 6 kuliček. Dvě ale ztratil. Kolik mu zbylo?

  1. NÁSOBENÍ

Modrý pišlik má tři kuličky, červený má tři kuličky, zelený má také tři kuličky. Všichni tři pišlici mají každý tři kuličky. Kolikrát tam vidíš tři kuličky? Kolik je všech kuliček dohromady?

  1. DĚLENÍ

Maminka koupila červenému, žlutému a zelenému pišlikovi dohromady 15 kuliček. Dokážeš je spravedlivě rozdělit? Aby měl každý stejně?

 

Pro náročnější:

Máme tři dvojice a dvě čtveřice kuliček. Kolik je to kuliček dohromady?

Pět pišliků má dohromady 17 kuliček. První má nejméně, druhý má více, než první, třetí má více než druhý, atd. Nejvíce ze všech má poslední. Rozděl kuličky. O kolik má ten který pišlik více, nebo méně než jiný?

Dokázali byste pomocí jednotlivých řad vyjádřit vysoká čísla? V desítkové soustavě? 5 tisíců, 2 sta, 6 desítek, 8 jednotek…

Vymýšlejte si donekonečna varianty. Bavte se! Vyměňte si role: dítě povídá příběhy, vy předvádíte na destičce. Zkuste udělat záměrně chybu, sledujte, jak dítě reaguje. Smějte se spolu!

Je to neuvěřitelné, ale většina dětí, která se v tradiční školní matematice trápí, se s pišlickým počítadlem pouští s velikým nadšením do nových slovních úloh!

 

Balení a péče:

Ošetřeno směsí lněného oleje, přírodní pryskyřice a včelího vosku.

Baleno v lepenkové krabičce s víkem. V ceně je sada 40 skleněných kuliček, průměr 15mm, v plátěném pytlíku a 5 pišliků s barevně rozlišenými „kloboučky“. Návod přiložen.

Doplňkové parametry

Kategorie: Dřevěné hračky a dekorace
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: