PUNTÍKovánky PLANETY

Neohodnoceno
Značka: FU.FO
699 Kč
Skladem
Varianty
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Můžeme doručit do:
23.6.2021

PUNTÍKovánky Planety jsou plné zábavy, tvoření a nově i spousty informací. Vybírejte ze dvou variant. Pouze sešit s planetami či druhá varianta obsáhlejší, více stránek a spousta informací. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Planety Merkur, Venuše, Země, Mars, Jupiter, Saturn, Uran a Neptun, to je osm planet sluneční soustavy, které netrpělivě čekají na vypuntíkování .

Vypuntíkovat planety nebude nic složitého, zvládnou to už děti od 3 let, protože s puntíkovankami nepotřebují umět kreslit, malovat, ani vybarvovat . S nimi se totiž úplně jednoduše puntíkuje, a to pomocí speciálních puntíkovacích válečků, se kterými je to velká zábava .

Součástí puntíkovacího bloku je plakátek (A4), na kterém jsou všechny planety znázorněny. Děti se mohou nechat vést zcela svou barevnou fantazií, ilustrace jim však mohou pomoci vypuntíkovat si planety podle jejich reálného zbarvení .

A až budou všechny vypuntíkované, mohou děti popadnout glitrová lepidla, metalické fixy ale i svítící barvičky a každou planetu si ještě dozdobit dle libosti .

Pak už jen nůžky, všechnu tu krásu povystřihovat a vyrobit parádní závěs s ve vzduchu se točícími planetkami. A aby to nebyl jen tak obyčejný závěs, vystříhnout se mohou i všechny raketky a měsíce, které zdobí každou planetu a do závěsu je přidat .

Vypuntíkováním zábava s puntíkovacími válečky nekončí! Každou planetu se mohou děti pokusit samy celou vypuntíkovat podle vzoru na čistý papír (a nalepit na druhou stranu, aby byly planetky oboustranné a až se budou poryvem vzduchu pomalu otáčet, aby byly pořád vidět) .

Jak puntíkujeme:

Planetky jsou poskládány ze samých puntíků, ty jsou předkresleny jako tenké černé kružnice o třech různých průměrech (10 mm, 14 mm a 18 mm) . Součástí balení PUNTÍKovánek jsou proto 3 pěnové válečky daných průměrů (tedy 10/14/18 mm), které nahrazují štětec. Válečky jsou velmi lehké a jsou vyrobeny ze speciální tvrdší pěnové hmoty, která se neláme, neohýbá a drží se pohodlně mezi prsty, z jedné strany (puntíkovací) jsou opatřeny pěnovkou, která výborně přenáší barvu, každý váleček je navíc právě díky pěnovce barevně odlišen pro snažší rozlišení tří různých velikostí – průměrů .

Úkolem je tedy trefit se puntíkovacím válečkem, namočeným do vodové barvičky, do předkreslené kružnice a postupně celou planetu dotvořit .

Stačí už jen vodové barvičky a hurá do puntíkování, do vodovek se jen kápne trocha vody a už jen namáčíme váleček, resp. jemně “třeme” barvičky, a PUNTÍKUJEME. Kromě toho, že je puntíkování neobyčejně jednoduché a zábavné, má také navíc výborný efekt – první puntík, hned po namočení, je nejtmavší, každý další je světlejší a světlejší… děti si tak jednoduše a zábavně začnou uvědomovat nejen základní barvy ale i jejich odstíny .Výhodou vodových barviček je, že rychle zasychají, každý puntík se tak dá navíc překrýt dalším, klidně v jiné barvě, čímž vzniknou další a další odstíny . Děti se tak mohou naučit, jaká barvička vznikne například smícháním modré a žluté, jaká, když červenou překryjeme žlutou .

A až děti puntíkovaní jednou vyzkouší, nebudou chtít už nic jiného.

 

1.varianta:Puntíkovánky sešit

kroužková vazba (titulní strana chráněna lesklou průhlednou fólií) .

11 listů A4 (kreslící karton 250g - velmi kvalitní a tvrdý, vydrží i větší množství vodové barvy) + 3 pěnové válečky (průměr 10/14/18mm) .

každá strana je perforovaná pro snadné vytrhnutí listu z bloku .

 

2.varianta: PUntíkovánky s ilustracemi

kroužková vazba (titulní strana chráněna lesklou průhlednou fólií) .

19 listů A4 (kreslící karton 250g - velmi kvalitní a tvrdý, vydrží i větší množství vodové barvy a lesklý fotopapír 180g) + 3 pěnové válečky (průměr 10/14/18mm) .

každá strana s obrázkem k vypuntíkování je perforovaná pro snadné vytrhnutí listu z bloku .

planetární PUNTÍKOVÁNKY s ilustracemi ale navíc přinášejí informace - základní, zajímavé, snadno zapamatovatelné informace o osmi planetách sluneční soustavy - Merkuru, Venuši, Zemi, Marsu, Jupiteru, Saturnu, Uranu a Neptunu .

Doplňkové parametry

Kategorie: Didaktické pomůcky
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: