Jak vybrat správné plavecké pomůcky?

 

Léto se již kvapem blíží a výběr správných plaveckých pomůcek je v tuto chvíli nezbytností. Naší nabídku jsme doplnili o několik novinek ale také oblíbených pomůcek, které používají rodiče již řadu generací.

Nově jsme plavecké pomůcky rozdělili i podle věku. Výběr té správné pomůcky tak bude zase o něco jednodušší.

84-plovak-ryba-banner (2)

Proč používat plavecké pomůcky?

Plavecké pomůcky jsou skvělé při výuce všech malých plaváčků. Dětem pomůžou s plaváním, pomohou je nadnést. Jsou také motivačním prvkem a v neposlední řadě jsou bezpečnostním prvkem. Pomáhají také v senzomotorického učení ve vodě. 

Jaké pomůcky zvolit pro úplného začátečníka?

Nejlepší kombinace plaveckých pomůcek pro začínající plaváčky je následující:

plavecký pás, který pomáhají nadnášet střed těla nadlehčovací rukávky nebo nadlehčovací kroužky -  jejichž úkolem je nadlehčení horní části těla

pro miminka pak doporučujeme Plovák rybičku

Kombinace obou plaveckých pomůcek je velmi důležitá (není vhodné používat pouze plavecký pás). Je potřeba dbát i na nadnešení vrchní poloviny těla, aby se pod vodu nedostala hlavička. 

10-nadlehcovaci-krouzky-banner

Jak vybrat plavecký pás?

Plavecký pás patří mezi nejoblíbenější plavecké pomůcky. Je vhodný pro výuku plavání i u nejmenších dětí. Díky němu je dítě udržováno ve správné plavecké poloze a plavání se tak pro něj stává přirozenější. Nejlepší variantou je vybírat pás podle váhy a věku vašeho dítěte. Plavecký pás je složen z dílků, které je možné odebrat nebo vrátit zpět - spona na popruhu ja navíc posuvná. Díky tomu lze upravit dle obvodu pasu dítěte. 

Zapínání na přezku se postará o to, aby byl pás vždy na tělo dítět a nehrozí tak sklouznutí z těla. Z pásu také dítě nemůže vypadnou, jako to bývá např. u nafukovacího kruhu.

K čemu jsou plavecké desky a plováky? Mám si je také koupit?

Pomůcky jako plavecké desky a plováky jsou krásně barevné a mají zajímavé tvary - proto děti lákají a mohou je motivovat k výuce. Plavecké desky se osvedčili i v plaveckých školách v prvních pokusech o splývání a při nácviku plavání nohou. Jsou také skvělé jako oprora pro tělo. 

Jak se starat o plavecké pomůcky?

Pomůcky omyjte čistou nebo mýdlovou vodou a nechte vždy pečlivě uschnout. Ukládejte je na suché místo, dlouhodobá vlhost může způsobit plíseň. Jednou za čas můžete pomůcky i vydesinfikovat.  

Můžu pomůcky používat i ve sladné vodě?

Ano, slaná voda v moři či bazénu nemá na životnost žádný vliv. Po použití je však vždy opláchněte.plovak-ryba-400x300x38mm-83851-8

Jaké plavecké pomůcky hledáte? Pro usnandnění výběru jsme je rozdělili podle věku:

0-3 roky - ZDE

3 - 6 let - ZDE

+ - ZDE

 

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení