Jak vybrat správné plavecké pomůcky?

 

Léto se již kvapem blíží a výběr správných plaveckých pomůcek je v tuto chvíli nezbytností. Naší nabídku jsme doplnili o několik novinek ale také oblíbených pomůcek, které používají rodiče již řadu generací.

Nově jsme plavecké pomůcky rozdělili i podle věku. Výběr té správné pomůcky tak bude zase o něco jednodušší.

84-plovak-ryba-banner (2)

Proč používat plavecké pomůcky?

Plavecké pomůcky jsou skvělé při výuce všech malých plaváčků. Dětem pomůžou s plaváním, pomohou je nadnést. Jsou také motivačním prvkem a v neposlední řadě jsou bezpečnostním prvkem. Pomáhají také v senzomotorického učení ve vodě. 

Jaké pomůcky zvolit pro úplného začátečníka?

Nejlepší kombinace plaveckých pomůcek pro začínající plaváčky je následující:

plavecký pás, který pomáhají nadnášet střed těla nadlehčovací rukávky nebo nadlehčovací kroužky -  jejichž úkolem je nadlehčení horní části těla

pro miminka pak doporučujeme Plovák rybičku

Kombinace obou plaveckých pomůcek je velmi důležitá (není vhodné používat pouze plavecký pás). Je potřeba dbát i na nadnešení vrchní poloviny těla, aby se pod vodu nedostala hlavička. 

10-nadlehcovaci-krouzky-banner

Jak vybrat plavecký pás?

Plavecký pás patří mezi nejoblíbenější plavecké pomůcky. Je vhodný pro výuku plavání i u nejmenších dětí. Díky němu je dítě udržováno ve správné plavecké poloze a plavání se tak pro něj stává přirozenější. Nejlepší variantou je vybírat pás podle váhy a věku vašeho dítěte. Plavecký pás je složen z dílků, které je možné odebrat nebo vrátit zpět - spona na popruhu ja navíc posuvná. Díky tomu lze upravit dle obvodu pasu dítěte. 

Zapínání na přezku se postará o to, aby byl pás vždy na tělo dítět a nehrozí tak sklouznutí z těla. Z pásu také dítě nemůže vypadnou, jako to bývá např. u nafukovacího kruhu.

K čemu jsou plavecké desky a plováky? Mám si je také koupit?

Pomůcky jako plavecké desky a plováky jsou krásně barevné a mají zajímavé tvary - proto děti lákají a mohou je motivovat k výuce. Plavecké desky se osvedčili i v plaveckých školách v prvních pokusech o splývání a při nácviku plavání nohou. Jsou také skvělé jako oprora pro tělo. 

Jak se starat o plavecké pomůcky?

Pomůcky omyjte čistou nebo mýdlovou vodou a nechte vždy pečlivě uschnout. Ukládejte je na suché místo, dlouhodobá vlhost může způsobit plíseň. Jednou za čas můžete pomůcky i vydesinfikovat.  

Můžu pomůcky používat i ve sladné vodě?

Ano, slaná voda v moři či bazénu nemá na životnost žádný vliv. Po použití je však vždy opláchněte.plovak-ryba-400x300x38mm-83851-8

Jaké plavecké pomůcky hledáte? Pro usnandnění výběru jsme je rozdělili podle věku:

0-3 roky - ZDE

3 - 6 let - ZDE

+ - ZDE